Районні комунальні підприємства, заклади та установи
   
   
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Увага! Змінено терміни реєстрації податкових накладних

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями, реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.

Згідно із п. 39 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ для податкових накладних, дата складення яких припадає на період з 1 липня по 30 вересня 2015 року включно, не застосовуються граничні строки реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлені п. 201.10 ст. 201 ПКУ, та встановлюються такі строки реєстрації:

податкові накладні, складені з 1 по 15 день (включно) місяця у період, зазначений в абзаці першому цього пункту, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних до останнього дня (включно) місяця, в якому вони були складені;

податкові накладні, складені з 16 по останній день (включно) місяця у період, зазначений в абзаці першому цього пункту, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних до 15 числа (включно) місяця, наступного за місяцем, в якому вони були складені.

Платники Дубенщини наповнили Зведений бюджет майже на 112 мільйонів гривень

Начальник Дубенської ОДПІ Зоя Хоній повідомляє, що протягом січня-липня цього року платники податків Дубенщини сплатили до державного бюджету 57,8 млн. гривень. Це на 30,8 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.

До місцевих бюджетів за сім місяців надійшло майже 54 млн. грн., що на 8,3 млн. грн. більше, ніж очікувалось. Найвагомішу частку в надходженнях до місцевих бюджетів займає податок на доходи фізичних осіб, якого з початку року сплачено 28,9 млн. грн.

Спрощенці третьої групи звітують за старою формою

Подання звітності до контролюючих органів юридичними особами – платниками єдиного податку третьої групи здійснюється за звітний період – півріччя 2015 року за формою декларації, затвердженою наказом Мінфіну від 21.12.2011 № 1688, тобто за старою формою.

За новою формою, затвердженою наказом Мінфіну від  19.06.2015 р. № 578, юрособи - платники єдиного податку третьої групи вперше звітуватимуть за 2015 рік.

Юридичні особи – платники єдиного податку третьої групи у податковій декларації платника єдиного податку – юридичної особи, що подається за півріччя 2015 року, зазначають дохід, що оподатковується за ставкою 2% або 4% (у рядках, де передбачено відображення доходу за ставкою 3% або 5%).  Аналогічно зазначається сума податку.Можливість оперативно отримувати актуальну інформацію

Фахівці Дубенської ОДПІ нагадують, що електронний сервіс -  «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс», який пропонує Державна фіскальна служба України, містить запитання-відповіді з бази знань та письмові консультації, нормативні документи та інформаційні матеріали. Сервіс надає можливість ознайомлюватися із законодавчими, нормативно-правовими, розпорядчими документами та іншою довідковою інформацією, розміщеною у розділі «Нормативні та інформаційні документи», а також володіти достовірною і повною довідковою інформацією у сфері оподаткування, митної справи, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та інформацією стосовно електронного цифрового підпису.

Звертаємо увагу платників на те, що інформаційно-довідковий ресурс доповнено новим розділом «Актуальні запитання». У розділі можна ознайомитися з найбільш популярними серед клієнтів Контакт-центру ДФС запитаннями та відповідями на них.

Розділ «Актуальні запитання» оновлюється щоденно.

Детальніше ознайомитися з функціональними можливостями  інформаційно-довідкового ресурсу  та  скористатися ним можна на веб-порталі ДФС України (www.sfs.gov.ua).

Затверджено Узагальнюючу податкову консультацію для приватних нотаріусів

З метою забезпечення єдиного підходу до практичного застосування норм податкового законодавства наказом Державної фіскальної служби України від 17.07.2015 р. № 507 затверджено Узагальнюючу податкову консультацію щодо подання до контролюючого органу фізичними особами, які здійснюють приватну нотаріальну діяльність, інформації про посвідчені договори продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна між фізичними особами, продажу (обміну) рухомого майна між стороною (сторонами), про видачу свідоцтв про право на спадщину та/або посвідчені договори дарування.

Зокрема, в консультації роз’яснено, що відповідно до п.172.4 ст.172, п.173.4 ст.173, п.174.4 ст.174 Податкового кодексу України при вчиненні нотаріальних дій, зокрема, посвідчення договорів продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна між фізичними особами, продажу (обміну) рухомого майна між стороною (сторонами) цього договору та договорів дарування, а також видача свідоцтв про право на спадщину, на приватних нотаріусів покладено обов’язок щокварталу подавати до контролюючого органу за місцем розташування свого робочого місця інформацію про посвідчені договори та видані свідоцтва (включаючи інформацію про вартість такого майна та суму сплаченого податку) у порядку, встановленому Податковим кодексом України для податкового розрахунку.

При вчиненні вищезазначених нотаріальних дій приватний нотаріус зобов’язаний надавати інформацію контролюючим органам шляхом заповнення граф 1, 2, 3а, 4 та 5 Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ).

Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання податкового розрахунку передбачена пунктом 119.2 статті 119 Податкового кодексу України, а саме:  неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми отриманої оплати від фізичних осіб за товари (роботи, послуги), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов'язань платника податку та/або до зміни платника податку тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 1020 гривень.

 
 

Дубенська ОДПІ

 
Хоній Зоя Володимирівна - начальник Дубенської ОДПІ
 
ДЕКЛАРАЦІЯ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Наша адреса:

   
35600, м. Дубно, Рівненської області
вул. Данила Галицького, 17

  тел. (03656) 4-11-35
 
  e-mail: dubnrada@ukr.net
 
 
 
   
  http://www.rada.gov.ua/

http://www.president.gov.ua/
http://www.kmu.gov.ua/

http://oblrada.rv.ua/